Можно е да имал ментални нарушувања: Човекот кој уби пет лица со лак и стрела во Норвешка предаден на здравствените служби

Данскиот државјанин, кој вчера беше уапсен како осомничен за нападот со лак и стрела во супермаркет во норвешкиот град Конгсберг при што уби пет лица, а...

Познато кој е фудбалерот осомничен за педофилија, го снемало од социјалните мрежи

Продолжува скандалот со фудбалерот на Евертон, кој поради сомнение за педофилија, бил приведен во петокот во полиција. Откако утринава медиумите во Англија објавија дека фудбалер на...