Американскиот специјален пратеник за Авганистан Калилзад поднесе оставка-ќе го замени Томас Вест

Американскиот специјален пратеник за Авганистан Залмај Калилзад поднесе оставка на функцијата, потврди американскиот државен секретар Ентони Блинкен. Неговата оставка доаѓа на два месеца по повлекувањето на...

(Видео) Скандал: Британски министер во прегратки и страсни бакнежи со советничката, среде корона

Британскиот министер за здравство, Мет Хенкок, поднесе оставка откако се најде во скандалозна ситуација поради кршење на мерките за одржување на физичко растојание, откако Сан објави фотографии...