Приведено лице во Софија: Пишувал навредливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Полицијата приведе 24-годишен маж кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот „Струма“ кои се некомпатибилни со моралните и етичките...

Приведени тројца осомничени за нападот со нож врз јавниот обвинител од Гостивар

Министерството за внатрешни работи информира дека  утрово во 06.10 часот од полициски службеници од Полициското одделение Чегране биле лишени од слобода Н.С.(40), неговиот малолетен син, двајцата...

Британски медиуми: Бомбашот-самоубиец од Ливерпул прифатил христијанство за полесно да добие азил

Бомбашот-самоубиец кој активира експлозив во такси во неделата во Ливерпул, го подготвувал нападот „најмалку“ седум месеци, соопшти денеска британската полиција. Силите за борба против тероризмот го...