Полициски извештај за денешната акција на северот на Косово: Повредени се шест полицајци, уапсени се три лица

Шест полицајци се повредени, а три лица се уапсени во денешната акција против шверц во северно Косово, соопшти косовската полиција. Косовскиот премиер Албин Курти нагласи дека...

Курти на Фејсбук: Акцијата на косовската полиција беше насочена против шверц во Приштина, во Пеќ и во Косовска Митровица

Косовскиот премиер Албин Курти нагласи дека денешната акција на косовската полиција била насочена против шверц во Приштина, во Пеќ, како и во северниот и во јужниот...

(Видео) Акција на косовската полиција во Митровица: Солзавец и шок бомби од мостот над Ибар

Утрово во Косовска Митровица се огласија сирени, а во тек е операција на единиците на косовската полиција чии претставници порачаа дека „спречуваат шверц на стока“. Сирените...

Белгија во шок: Келнер во познато кафуле во Брисел силувал студентки, газдата не го пријавувал

Повеќе девојки се огласија преку социјалната мрежа Инстаграм во последните неколку денови за да обелоденат дека келнер вработен во едно од најпосетуваните студентски кафулиња во градот...

Директорот на албанската полиција поднесе оставка, за опозицијата „еден криминалец помалку“

Генералниот директор на албанската полиција Арди Велиу, кој на оваа функција беше изминатите четири години, поднесе неотповиклива оставка. Веста доцна попладнево ја објави премиерот Еди Рама,...

АНТИВЛАДИН ПРОТЕСТ ВО ЉУБЉАНА: Полицијата употреби солзавец и водени топови врз демонстрантите

Словенечката полиција денеска употреби солзавец и водени топови против демонстрантите на антивладиниот протест во Љубљана, во пресрет на самитот на лидерите на ЕУ. Стотици демонстранти денеска...