Касилјас излезе од болница во Порто: Не знам дали ќе бранам повеќе

Шпанскиот голман беше итно хоспитализиран во средата по инфарктот што доживеа за време на тренинг на португалскиот фудбалски гигант од „Драгао“. По неколкуте дена во болнички кревет, тој доби дозвола да замине дома

ВАР пенал пресуди и на „Драгао“: Флоренци му подари четврт-финале на Порто (Видео)

Алесандро Флоренци повлече противнички фудбалер што за турскиот арбитар Чакир, по прегледување на ВАР снимката, беше причина да покаже на белата точка. Сигурен реализатор на најстрогата казна беше Алекс Телјеш во 117. минута

ЛШ: Атлетико М. нокаутиран во Дортмунд, ПСЖ спасуваше бод со Наполи

Борусија си поигра со составот на Диего Симеоне и го испрати од „Сигнал Идуна Парк“ со 4:о во меч од третото коло во Лигата на шампиони на УЕФА. Анхел ди Марија во 93. минута спречи сензационална победа на Наполи против ПСЖ - 2:2

Алегри не заборава псовки: Јувентус без Бонучи против Порто

Одлуката на тренерот на бјанконерите треба да е јасен сигнал за италијанскиот репрезентативец дека недоличното однесување од петокот против Палермо не се заборавени, па затоа искусниот стопер ќе биде гледач повеќе на „Драгао“

Лестер доби „петарда“ на „Драгао“, реми на Борусија Д. на „Бернабеу“

Порто и Севилја се последните екипи што се пробија во топ 16 по дуелите од шестото, последно, коло во групната фаза. Португалците го торпедираа англискиот првак со 5:0, Шпанците ремизираа (0:0) кај Олимпик Лион. Ројс ги задржа „милионерите“ како лидери во групата Ф. Ждрепката за осминафинале е во понеделник