Еко-свест: Субвенционирање на малите хидроцентрали наместо со повластени тарифи, треба да е со премии доделени преку аукција

Владата и ресорните министерства мора што поскоро да овозможат транзиција на сите технологии од тарифи кон премии за да овозможиме вистинска либерализација на енергетскиот пазар, но...

Бизарности во ПСЖ: Нејмар за поздрав со фанови инкасира 375.000 евра

Дел од ставките во договорите на фудбалерите што излегоа во јавност преку тајните документи на платформата „Фудбал Ликс“ се иритантни ако се има предвид постојаниотѕ пораст на стапката на сиромаштија во светски рамки

Стимул за Борусија Д.: По 100.000 евра бонус за елиминација на Бенфика

Понудата на челниците на бундеслигашот се однесува на 18 фудбалери на Томас Тухел што ќе бидат во комбинација за мечот или во превод значи 1,8 милиони евра како награда во случај на посакуван резултат. Португалците имаат 1:0 по првата средба во Лисабон