Жител на Прилеп се обидел да ја убие поранешната сопруга, одреден му е притвор од 30 дена

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против 47-годишен осомничен за кривично дело – убиство. Прилепчанецот на 20 јуни се обидел да ја...

Драмски театар Скопје ќе настапи во Прилеп со „Се викам Горан Стефановски“

Драмскиот театар Скопје ќе учествува на 56-от Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп со претставата „Се викам Горан Стефановски“ во режија на Бранислав Миќуновиќ. Претставата...

Една пациентка со пукнатина на черепот, останатите повредени во сообраќајката во Прилеп се надвор од животна опасност

Прегледаните се со набиеници и лесни повреди, а во болницата се наоѓаат оние коишто ги чекаат рентген-снимките, другите се на домашно лекување, изјави Смилеска. Меѓу патниците...

Прво ги навредувале и им се заканувале, а потоа ги нападнале – четворица осомничени за насилство во прилепската болница

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица од Прилеп и едно од селото Десово за кои постои основано сомнение дека...