Еден загинат во судир меѓу две возила, експресниот пат Штип-Радовиш е затворен за сообраќај

Тешка сообраќајна несреќа се случи на експресниот пат Штип-Радовишп на дваесеттиот километар. Според првичните информации несреќата е со жртва. Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова за...

Заев од Радовиш: Многу е важно да се обединиме сите, се бориме за вистински вредности, да продолжи економскиот раст

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат...

Мицкоски од Струмица и Радовиш: Гарантираме изградба или реконструкција на 2.000 улици низ цела држава, на 100 градинки и 150 училишта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот централен митинг на опозицијата во Струмица порача дека градот е заробеник од алчноста на Заев, односно како што рече...