По падот на проектилите во Полска

Полското обвинителство нема да дозволи украинско учество во истрагата за ракетниот инцидент

Полското обвинителство нема да дозволи украински експерти да се приклучат на полско-американската истрага за ракетната експлозија во селото Пржеводов, бидејќи нема законски основи за тоа, пишува...

Ракетен напад во Кабул

Врз главниот град на Авганистан е извршен ракетен напад, јавија светските медиуми. Според новинската агенција Амај, неколку ракети ја погодиле населбата Хаир Кан во Кабул. Инцидентот,...