Рама жестоко ја бранеше Македонија и беше остар кон бугарската делегација во Солун, вели Османи

Македонскиот шеф на дипломатијата, Бујар Османи синоќа ја коментираше шегата на претседателот на албанската влада Еди Рама, кој за време на самитот на Југоисточна Европа во...

Ковачевски, Вучиќ и Рама во Охрид ќе го потпишат Договорот за взаемно признавање на дипломи и научни степени

Владата на Република Северна Македонија на денешната 50-та седница, којашто се одржа преку видео конференциска врска, донесе измени и дополнувања на заклучокот од претходната седница во...

Рама: Албанија е заложник на спорот меѓу Македонија и Бугарија, процесот е невротичен

Албанија е заложник на спорот меѓу нашиот сосед Северна Македонија и Бугарија, изјави денеска албанскиот премиер Еди Рама во обраќањето на Конференцијата на претседателите на парламенти...