Брнабиќ: Бројките до 8 часот беа катастрофални, денеска ќе имаме нов негативен рекорд на ковид-19

Српската премиерка Ана Брнабиќ оцени дека денеска, во апсолутни бројки, бројот на новозаразени со ковид-19 „ќе биде катастрофален“. Во изјава за ТВ Прва, Брнабиќ истакна дека...

Црногорски медиуми: Експлозија во Подгорица, едно лице го загуби животот

Едно лице го загуби животот во експлозија на автомобил претпладнево во Подгорица, пренесува вијести.ме според информации од полициската управа. Идентитетот на жртвата во експлозијата што се...