Борисов: Советодавниот совет за национална безбедност беше апсолутно непотребен

Советодавниот совет за национална безбедност што го свика претседателот на Бугарија, Румен Радев на тема Северна Македонија, беше апсолутно непотребен, бидејќи само ги потврди намерите запишани...

Сомнеж за поставена бомба: Евакуирана автобуската станица во Приштина

Директорот на меѓуградската автобуска станица во Приштина, Арианит Грезда информира дека објектот попладнево бил целосно евакуиран, поради сомневања за поставена експлозивна направа, објави „Газета експрес“. Како...

Најави темелна истрага: Премиерот Рама јавно се извини на граѓаните за скандалот со објавените лични податоци

По вчера обелоденетиот скандал, со јавно објавениот список на плати, единствени матични броеви и работни места на 637.138 албански граѓани, функционери, политичари, јавна и државна администрација,...

Комшиќ со порака до меѓународниот фактор: Ако вие не го спречите Додик, ќе го спречиме ние

Актуелниот претседавач со Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ изјави дека доколку странците не го спречат српскиот член на трипартитното тело, Милорад Додик, кого го нарекува „разбојник“,...