Сопственик на кафуле во Белград убиен пред гостите, напаѓачот испукал шест куршуми и побегнал

Сопственикот на кафулето „Ритуал“, Лука Жижиќ (37) е убиен вечерва во неговото кафуле во блокот 44, Нов Белград, пишува српски Курир. Според неофицијални информации, во кафулето...

Филмски грабеж во Косово: Лажни полицајци украле 50.000 евра од доктор од Турција

Турски државјанин, директор на поликлиника во Приштина, синоќа во полициската станица во Ѓаковица пријавил дека на автопатот Приштина-Албанија, го ограбиле две лица, соопшти косовската полиција. Две...

Рама: Кандидатот за нов шеф на државата нема да биде од нашата парламентарна група

По состанокот на претседателството на албанските владејачки социјалисти, партискиот лидер и актуелен премиер Еди Рама изјави дека на оваа средба, покрај другото разговарале околу кандидат за...

Поранешната претседателка на Врховниот суд на Црна Гора Меденица, се обидела да се самоубие

Поранешната претседателка на Врховниот суд на Црна Гора, Весна Меденица, приведена поради сомнение за создавање криминална организација и противзаконско влијание, се обидела да се самоубие во...

Ѓоковиќ им честиташе на параолимпијците кои и донесоа шест медали на Србија: „Вие сте херои и инспирација за сите нас“

Српските параолимпијци што и донесоа шест медали на Србија на Параолимписките игри во Токио, вчера имаа средба со најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Србија од Параолимписките...

Криминали како од филм – Кои се причините за апсењето на црногорската судијка Меденица

Екс-претседателката на црногорскиот Врховен суд, Весна Меденица, беше уапсена поради злоупотреба на службената должност откако беа објавени транскрипти на нејзиниот син во кои се вели дека...

Уапсена е Весна Меденица, поранешната претседателка на Врховниот суд на Црна Гора

Поранешната претседателка на Врховниот суд на Црна Гора, Весна Меденица, е уапсена доцна синоќа на аеродромот во Подгорица, јавија подгоричките медиуми, повикувајќи се на полициски извори....

Утрово бевме нападнати со рачна бомба и калашников во близина на границата со Србија, тврди косовската полиција

„Утрово околу седум часот и 40 минути се случи напад врз припадници на Полицијата на Косово кои оделе да ја преземат смената на граничните премини“, изјави...