ПМФЛ: Академија П. и Ренова без пораз, Шкендија и натаму без победа

Струмичани со 2:0 го совладаа Борец, тимот од Џепчиште попладнето ремизира против Шкупи на Чаир - 2:2, а тетовските „црвено-црни“ одиграа 1:1 со Македонија Ѓ.П. во првиот натстап пред своите навивачи во сезоната. Вчера Вардар го совлада Работнички со 2:0

Македонски фудбал: Тасевски тренер на Работнички, Илиевски на Ренова

Два македонски фудбалски прволигаша со тренерски подновувања во паузата во домашниот шампионат поради репрезентативни настапи. Ден по спогодбениот раскин на договорот со Ѓоре Јовановски, експресно реагираше...

Еднонасочна фудбалска битка за Тетово: Шкендија броеше до 6 со Ренова

Вицепрвакот од ланската сезона и актуелен лидер во тековната го совлада градскиот ривал со 6:1 и со овие три бода, многу веројатно, ќе презими на првото место на табелата во домашниот фудбалски шампионат. По двапати погодија Ибраими и Хасани, по еднаш Жуниор и Шефити, полесниот за номиналните домаќини беше дело на Мишковски