Крваво дерби за Рио: Убиен навивач пред дербито Ботафого – Фламенго

Седум лица се повредени, а 28 годишниот Диого Силва дош Сантош бил ранел во градите и им подлегнал на повредите во болница. Според полицијата, која трага по сторителите, засега непознати лица пукале од автомобил во движење