„Лужники“ во Москва со преку 1.000 камери за СП 2018

Обемниот систем за видео надзор ќе биде инсталиран на трибините и во поттрибинскиот простор во 2017 година. На стадионот ќе се играат четири меча во групната фаза по еден осминафинален и полуфинален и мечот за титулата

Стоп за трансфери за 14 руски фудбалски клубови

Во редот на казнетите се наоѓа и Рубин Казан, поранешен првак на Русија и противник на Работнички во плеј-офот за ЛЕ во минатата сезона, како и Амкар, Крилја Совјетов и Томск. Најпознат второлигаш под мраз е Динамо Москва