Руски државјанин приведен во станица откако нападнал полицаец во центарот на Скопје

59-годишен државјанин на Русија бил приведен во полициска станица откако нападнал полициски службеник во центарот на Скопје. Настанот се случил вчеравечер половина час пред полноќ, во...

Како мртвите птици се претворија во Сухои

Секогаш кога Северна Македонија е пофалена, се случува нешто што очигледно има за цел да го дефокусира јавното внимание од нејзиното историско полноправно членство во НАТО. Објава на Твитер од Руската амбасада во Скопје со нова дезинформација на денот кога американски авиони летаа над Скопје за да го поздрават членството на Северна Македонија во НАТО. Само случајност…?, се поставува како прашање во текстот на Ф2Н2

Руска амбасада ги отфрла тврдењата на Заев за атентат

Руската Амбасада во Скопје денеска преку соопштение ги отфрли како неосновани и ги смета за недозволиви тврдењата на премиерот Зоран Заев дека Руската Федерација наводно била вмешана во обиди за „ликвидација“ и подготвувала такви акции против него