Македонија и САД денес во Вашингтон одржуваат стратешки дијалог, домаќин на разговорите помошничката државен секретар Карен Донфрид

Северна Македонија и САД денес во Вашингтон ќе одржат стратешки дијалог чиј формален домаќин ќе биде помошничката државен секретар за европски и евроазиски прашања, Карен Донфрид....

(Видео) Кинеската делегација ја напушти салата по говорот на Зеленски

Кинеската делегација на Светскиот економски форум во Давос не аплаудираше по говорот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, а потоа ја напушти просторијата, јави денеска „СNN“, повикувајќи...

Линкедин ќе им плати 1,8 милиони долари на жените поради тврдења за дискриминација

Професионалната платформа за мрежно поврзување постигна спогодба со американското Министерство за труд во врска со наводите дека плаќала недоволно 686 вработени жени во Калифорнија од 2015...