Градоначалникот на Охрид се соочува со кривична пријава: Наместо во самоизолација до резултати од ковид тест, бил на Водици

Против градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков ќе биде поднесена и кривична пријава за прекршување на задолжителната самоизолација по тестирање за ковид-19, дознава Телма. Пецаков на Водици...

Кејт Мидлтон е во ковид-самоизолација

Сопругата на британскиот принц Вилијам – војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, е во самоизолација поради контакт со лице заразено со коронавирус, објавија светските новински агенции. Таа...