Меѓународната коалиција уништи осум дронови лансирани кон С. Арабија

Меѓународната коалиција предводена од Саудиска Арабија што се бори во Јемен соопшти дека денеска уништила осум дронови лансирани кон Кралството. Портпаролот на саудиската алијанса, генерал Турки...

Сепак продолжува во С. Арабија: Алиоски промовиран во нов член на Ал-Ахли

Саудискиот фудбалски прволигаш Ал-Ахли денеска и официјално го промовира Езгјан Алиоски (29) како свое ново засилување. Македонскиот репрезентативец потпиша двегодишен договор со клубот од Џеда, откако...

Ждрепка за клупското СП во ракомет: Вардарци во четврт-финале со Ал Мудхар или Њујорк сити

Турнирот ќе се одржи од 27 до 31 август во Дамам, Саудиска Арабија. „Црвено-црните“ ќе улествуваат по вторпат по освоениот бронзен медал во премиерата во 2017 година. Титулата оваа година ја брани Барселона која во ланското финале го совлада Фухсе Берлин со 29:24