Шилегов: Проектите што зад себе ги оставивме не може никој да ги избрише, благодарност до граѓаните, честитки до победничката

Почитувани граѓани, драги скопјани и скопјанки, Дозволете ми најпрво да ви честитам на денешниот избор, да и честитам на г-ѓа Арсовска за изборот. Благодарност до сите граѓани, благодарност до...

Шилегов: Срамна е црната кампања против мене со еден документ целосно ја демантирам

Во изминатите четири години го водев Скопје одговорно, чесно и посветено. Мојата единствена мисла беше изградбата на Скопје како модерна европска престолнина. Заедно направивме многу, започнавме...

Шилегов: Ве повикувам да ми се придружите да продолжиме заедно напред-изјави Скопскиот градоначалник на стартот од трката за втор мандат

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во својата прва прес-конференција од изборната кампања изрази уверување дека постигната е целта поставена во 2017 ја доби довербата од граѓаните...