Шилегов VS. Мукоски – колку ги чини граѓаните конститутивната седница

Кон крајот на денешното продолжение на конститутивната седница се разгореа репликите и контра-репликите а во кои учествуваа најммногу пратениците од македонските партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Пратеникот...

СДСМ: Власта гласаше против вистинска помош за настраданите граѓани

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието гласаа против вистинска помош за настраданите граѓани, обвини на денешната прес-конференција портпаролот на СДСМ и пратеник Петре Шилегов. Според него заклучоците што вчера ги усвои парламентарното мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не можат да ги решат бројните проблеми на граѓаните зафатени од поплавите