Ја воодушеви Шкотска: Федерер играше во килт против Мареј (Видео)

Традиционалната шкотска народна носија за мажи Федерер ја доби од една госпоѓа од трибините за време на хуманитарниот меч во Глазгов и без многу убедување ја стави на себе во гемот на сопствен сервис што наиде на воодушевување кај гледачите

Шкотска остана без селектор: Гордон Страхан поднесе оставка

Поранешниот фудбалер на Данди, на Абердин, на Манчестер јунајтед, на Лидс и на Ковентри го презеде кормилото во 2013 година, а се повлекува по неуспехот во квалификациите за СП 2018 во Русија во кои не успеа со националниот тим ниту до бараж преку групата Ф

„Битка за Британија“ на Вембли: Англија ја нокаутира Шкотска (ВИДЕО)

Стрелци на головите за „Гордиот Албион“ беа Стариџ, Лалана и Кејхил, сите со глава. Словенија на Катанец славеше на Малта, Азербејџан со Просинечки „настрада“ во Северна Ирска, вардарецот Којашевиќ стрелец за Црна Гора