Заев: Ако „Шверцери“ не ја платат штетата во МНТ, ќе ја плати директорката, некој мора

Премиерот, одговарајќи на пратенички прашања на денешната собраниска седница, нагласи дека сторената штета во објектот на МНТ ќе мора да се надомести или од навивачката група „Шверцери“ или од директорката Симона Угриновска

Земјотрес во Албанија: Најмалку 49 повредени, надлежните апелираат да се остане на отворено

Албанскиот премиер Еди Рама го откажа патувањето за Њујорк во ОН и вечерва се враќа од Франкфурт поради вонредната ситуација по силниот земјотрес што попладнево ја погоди Албанија