Српскиот претседател Вучиќ испрати телеграми со сочувство до претседателот Пендаровски и премиерот Заев

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ денеска упати телеграма со сочувство до претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и до премиерот Зоран Заев, по повод...

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. „Нема зборови што може...

Бугарскиот претседател Радев изрази сочувство до Пендаровски за настраданите во автобуската несреќа

Бугарскиот претседател Румен Радев изрази сочувство до претседателот Стево Пендаровски за тешката сообраќајна несреќа на автобус со македонски регистарски таблички на автопатот „Струма“ при што загинаа...

Претседателот Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. Во овие тешки мигови, изразувам...

Еврокомесарот Оливер Вархеји со сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји преку Твитер изрази сочувство за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа најмалку 46 лица. „Ужасни вести за...

Премиерот со сочувство за загинатите во сообраќајката: Заев заминува за Бугарија да ги посети преживеаните

Премиерот Зоран Заев изрази сочувство за загинатите во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која според првичните информации животот го...

Обама за Џорџ Буш Постариот: Америка загуби патриот и понизен слуга

Буш Постариот почина синоќа на возраст од 94 години во неговиот дом во Хјустон, Тексас. Тој беше 41. претседател на САД. Во неговиот мандат (1989 до 1993 година) заврши Студената војна, беше изведена воената операција „Пустинска бура” против ирачкиот претседател, Садам Хусеин, се случи пад на Берлинскиот ѕид, беше крената т.н. Железна завеса и важеше за државник кој силно се залагаше за единствена Европа