ВИДЕО: Жестоки протести пред инаугурацијата на Трамп

Протестите пред инаугурацијата на новоизбраниот претседател Доналд Трамп прераснаа во насилничко кршење на излози, а демонстрантите фрлаат предмети. Насекаде се слушаат сирени, а полицијата употребува и солзавец