Брзото возење и без возачка дозвола најбројни прекршоци при вчерашните контроли на полицијата

Изречени се 184 сообраќајни прекршоци при засилени акциски контроли во сообраќајот што ги спровела вчера полицијата.  Од вкупниот број санкции 39 се за пречекорување на дозволената...

Изречени 422 санкции за брзо возење

На територијата на Република Северна Македонија во текот на вчерашниот ден санкционирани се 422 возачи, кои се движеле со брзина поголема од дозволената. – Од нив,...

Интензитетот на сообраќај умерен-на граничните премини за влез и за излез од државата се чека минимално

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. На граничните премини, од македонска...