Милевски со Караџов во Софија: Интензивна соработка меѓу градоначалниците и општините на двете земји

Граничниот премин Клепало е многу важен, така што од бугарска страна ветија дека ќе се интензивираат активностите за почеток на изработка на проектите и на реализацијата...

Почна средбата Заев – Гаши

Во Клубот на пратениците во Скопје предмалку почна средбата на премиерот Зоран Заев со лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, на која се финализираат разговорите за вклучување...