Стојанче Ангелов: Не е проблем споменикот во Слупчане, нашите треба да го посетуваат тој пред Собрание

Претседателот на политичката партија “Достоинство” и директор на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов на неговиот Фејсбук профил реагираше на церемонијата за свечено откривање на...

ЦУК: Постои уште една голема нестабилна карпа високо над ѕидот на браната Матка, преземаме активности

Центарот за управување со кризи (ЦУК) побарал да бидат преземени дејствија во однос на двете нестабилни карпи над браната Матка. Како што соопшти на денешната прес-конференција...

И по 20 години од војната, нема крај на голготата од извршителите: Бранителите бараат Владата да исправи голема неправда

На сите ни беше јасно дека одлуката на Врховниот суд беше политичка во тоа време. Јас како учесник во војната во селото Ваксинце имам добиено паричен...

(ВИДЕО) Ангелов: Со 500 илјади евра државата конечно ќе може да ги затвори прашањата за воените инвалиди и семејствата на загинатите во 2001

Со сума од 500 до 600 илјади евра државата конечно ќе може да ги затвори прашањата поврзани со воените инвалиди и семејствата на загинатите од 2001...