Федерејшн куп: Чешка го одбрани тронот

Чешките тенисерки во финалето во Стразбур ја совладаа Франција со 3:2. Клучен беше натпреварот во двојки во кој Барбара Стрицова и Каролина Плишкова ги совладаа Каролин Гарсија и Кристина Младеновиќ со 7:5, 7:5