Свадбена забава во Њу Орлеанс: Се омажи Серена Вилијамс

Американката тенисерка и еден од основачите на интернет страницата Редит, Алексис Охенијан го изговорија судбоносното „да“ на церемонија во Њу Орлеанс на која меѓу присутните беа Каролина Возњацки, пејачките Бијонсе, Сијара и Кели Роуланд, актерките Ева Лонгорија и Меган Маркл, старлетата Ким Кардашијан и многу други од американскиот џет-сет

Аргентина на нозе: Меси утре прави свадба од сништата во Розарио

Фудбалскиот волшебник на „гаучосите“ и на Барелона ќе стапи во брак со Антонела Рокузо, девојка што ја познава од петтата година во животот. Двојката е во врска од 2008 година и досега ги имаат четиригодишниот Тијаго и Матео кој во септември ќе прослави втор роденден. Забавата ќе се одржи во казиното „Сити центар“ во градскиот кварт Ла Гранада што важи во „владение“ на еден од најозлогласените нарко-картели во земјата