ОЈО: Притвор за 7 осомничени за лабораторијата за дрога во Тетово

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага против двајца државјани на Република Србија и петмина македонски државјани осомничени за лабораторијата за...

Пожар на депонијата во Тетово

Утрово избувнал пожар на депонијата која се наоѓа на влезот во Тетово кај железничката пруга што минува до силосите на „Жито полог“, јавува „Алсат М“. Засега...

Закани за бомбардирање на судот во Тетово

Министерството за внатрешни работи денеска информираше дека тетовка утрово добила закани дека утре ќе биде бомбардиран судот во Тетово. Од полицијата објаснуваат дека Единицата за антитероризам...