Николовски: Ги поставивме темелите на системската борба против корупцијата

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски во денешното гостување на „Утрински брифинг“ истакна дека изминатиот период се воспоставени темелите на системската борба против корупцијата...

Битиќи – Лозано Гарсија: Политичките односи меѓу С. Македонија и Шпанија на одлично ниво, има потенцијал за развивање на економската соработка

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и новоименуваниот амбасадор на Кралството Шпанија во земјава, Хозе Луис Лозано Гарсија на денешната средба изразија подготвеност за продолжување на меѓусебните контакти,...