Казнет 131 возач во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се...

Синот на вториот возач на автобусот за БНТ: Телото на татко ми било пронајдено во кабината за спиење

Телевизијата открива дека Кадрим Мемеди е името на вториот возач, а неговиот син Бесар ексклузивно за БНТ изјави дека телото на неговиот татко било пронајдено во...

Спасов излезе на одбрано интервју, многу прашања останаа без одговор

Невин сум, не нападнаа, вака дополнителниот  заменик министер Диме Спасов се бранеше по инцидентот од минатиот викенд во којшто полицијата тврди дека предизвикал полесни сообраќајни незгоди,...

Спасовски: Информациите околу случајот на Спасов ќе се знаат денеска

„Сите информации околу овој случај се речиси готови, но мора да ги направиме крајните подготовки и во текот на денов ќе ги добиете сите инфрмации. Сакам да знаете дека законите ќе важат за сите подеднакво“, рече Спасовски