Заев и на Фејсбук им посака на Ковачевски и на министрите успех во работата и исполнување на програмата на новата Влада

Денеска ги предадов функцијата и кабинетот на новиот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски. Нему и на министрите им посакувам успех во работата и...

Заев на доделувањето на плакетите со благодарност за пратениците од првиот повеќепартиски состав на Собранието: Гордо и секогаш со почит ќе се сеќаваме на вашиот придонес во создавањето на независноста на нашата држава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, на пригодна свеченост во рамките на програмата за одбележување на 30 годишнината од независноста, на пратениците од...

(ВИДЕО) Филипче му подари слика на премиерот Заев: Ви благодарам на поддршката што ја дадовте на здравствениот систем

Секој ден не ни беше борба само со корона, туку и организација на здравствениот систем, секојдневни контакти со колегите, консултации за пациенти, долги состаноци за координација,...

Заев: Здравствените работници заслужуваат најголема почит и благодарност за хуманоста

Направивме сѐ за да ги намалиме ризиците и да се справиме со последиците од смртоносниот вирус. Здравствените работнции ја заслужуваат најголемата почит и благодарност за хуманоста,...

Судскиот совет ќе испита како е укинат притворот на Мијалков, откако Вишото јавно обвинителство ја одбило гаранцијата од над 11 милиони евра

Судскиот совет најверојатно утре ќе одржи седница на која ќе се дискутира за одлуката на Апелацискиот суд во Скопје кој денеска ја прифати гаранцијата од над...

(Видео)„Отворен Балкан“ е процес од кој нема враќање назад-добредојдени се сите земји од Западен Балкан

Со неколку меѓусебно потпишани договори и со заедничка прес конференција на која беше образложено досега направеното и беа споделени визиите за во иднина, како и со...

(ДИРЕКТНО) Прес конференција на Заев, Рама и Вучиќ од самитот на „Отворен Балкан“ во Тирана

За денеска во 13 часот е најавена прес конференцијата на македонскиот премиер Зоран Заев, на претседателот на Србија Александар Вучиќ и на домаќинот на самитот, албанскиот...

Премиерот Заев ќе ја предводи владината делегација на состанокот на иницијативата „Отворен Балкан“ во Тирана

Премиерот Зоран Заев ќе ја предводи владината делегација која ќе земе учество на редовниот состанок на иницијативата „Отворен Балкан“ која ќе започне денеска со работна вечера...

Премиерот Заев доби плакета од студентите oд Универзитетот на Југоисточна Европа за поддршката и реализацијата на младинските политики

Премиерот Зоран Заев доби плакета во знак на благодарност за заложбите и за целокупната поддршка за студентите за реализација на младинските политики на денешната средбата со...