(Видео)„Отворен Балкан“ е процес од кој нема враќање назад-добредојдени се сите земји од Западен Балкан

Со неколку меѓусебно потпишани договори и со заедничка прес конференција на која беше образложено досега направеното и беа споделени визиите за во иднина, како и со...

(ДИРЕКТНО) Прес конференција на Заев, Рама и Вучиќ од самитот на „Отворен Балкан“ во Тирана

За денеска во 13 часот е најавена прес конференцијата на македонскиот премиер Зоран Заев, на претседателот на Србија Александар Вучиќ и на домаќинот на самитот, албанскиот...

Премиерот Заев ќе ја предводи владината делегација на состанокот на иницијативата „Отворен Балкан“ во Тирана

Премиерот Зоран Заев ќе ја предводи владината делегација која ќе земе учество на редовниот состанок на иницијативата „Отворен Балкан“ која ќе започне денеска со работна вечера...

Премиерот Заев доби плакета од студентите oд Универзитетот на Југоисточна Европа за поддршката и реализацијата на младинските политики

Премиерот Зоран Заев доби плакета во знак на благодарност за заложбите и за целокупната поддршка за студентите за реализација на младинските политики на денешната средбата со...

Заев на ФБ: Концептот „Едно општество за сите“ е модел што ги добива сите признанија во светот и кој превенира од сите форми на дискриминација

Денот на човековите права, 10 декември, е ден кога се потсетуваме на Универзалната декларација за човековите права на ООН која започнува со неприкосновената вистина дека „Сите...

(Директно) Презентација на стратешкиот инвестициски проект „Соларен парк Стипион“-Обраќање на премиерот Заев и првиот човек на „Акуо Енерџи“Ското

Премиерот Зоран Заев, заедно со Ерик Ското, претседател на француската компанија „Акуо Енерџи“ како и францускиот амбасадор Сирил Бомгартнер, ќе се обратат по повод реализацијата на...

Почна средбата Заев – Гаши

Во Клубот на пратениците во Скопје предмалку почна средбата на премиерот Зоран Заев со лидерот на Алтернатива, Африм Гаши, на која се финализираат разговорите за вклучување...