Ковид-19 и натаму коси – починале 14 лица, најмладиот е скопјанец на 46 годишна возраст, нови се 190 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.592 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи...

Едномесечни близначиња се најмладите заразени со коронавирус во болницата во Козле

Директорот на Детската клиника за белодробни заболувања во Козле, Бесник  Зеќири, во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ порача дека најмлади пациенти со коронавирус се...

Нови 155 заразени со ковид-19, починале 13 лица, меѓу кои скопјанец и прилепчанец на 50 годишна возраст

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 212.375, бројот на оздравени пациенти е 196.636, на починати е 7.449, а бројот...