Полицијата приведе лице барано со централна потерница за затајување данок

На 19.11.2021 во 16.10 часот полициски службеници од Оперативен тим – потраги во трговски центар на подрачјето на Карпош го лишија од слобода М.И.(33) од Скопје. За него била распишана  Централна потерница од МВР и издадена наредба од...

16 месеци за еден милион: Санчез доби затворска казна, но нема да лежи

Олеснителна околност за Чилеанецот беше фактот дека ја прифати вината, ја призна грешка што му овозможи спогодба со судските власти во Шпанија. Фудбалерот на Манчестер јунајтед затаил данок на приход од авторски права за неговиот лик додека настапуваше за Барселона во периодот 2012-2013 година