Оценети како неосновани: Врховниот суд ги одби жалбите на обвинетиот Драги Рашковски

Врховниот суд на денешната јавна седница, како неосновани, ги одби жалбите на поранешниот генерален секретар на Владата, а сега обвинет Драги Рашковски. -Врховниот суд на Република...

ОЈО: Истрагата за 27 април е завршена, течат роковите за одбраната

Основното јавно обвинителство со организиран криминал и корупција ја заврши истрагата за настаните од 27 април, минатата година, потврдија за НОВА од Обвинителството. Како што информираат...