Крос-кантри на ЗОИ 2018: Тодоровска заврши на 85 место на 10 километри

Времето што притоа го забележа тинејџерката од Скопје беше 32:57,06 минути или 7:57,1 минути побавно од Норвежанката Рагнхилд Хага која се закити со златниот медал. Утре во Пјонгчанг ќе настапи Ставре Јада во трката на 15 километри

Тежок пад за време на алпско скијање: Русин заврши во болница (Видео)

Незгодата на Павел Трихичев доаѓа по само еден ден од забелешките на скијачките на лошите услови на патеките во Пјонгчанг и на силниот ветар кој веќе одложи два натпревара во алпските дисциплини за време на Игрите во Пјонгчанг

Крос-кантри на ЗОИ 2018: Јада последен во спринтот на 1,6 километри

Македонскиот знаменосец од дефилето на свеченото отворање во Пјонгчанг го освои последното 80 место во дебито на олимписките Игри пришто и самиот изрази незадоволство со надеж дека ќе биде подобро во петок во трката на 15 километри. Во меѓувреме (четврток) на ЗОИ 2018 ќе настапи и Викторија Тодоровска во крос-кантри трката на 10 километри