Премиерот со сочувство за загинатите во сообраќајката: Заев заминува за Бугарија да ги посети преживеаните

Премиерот Зоран Заев изрази сочувство за загинатите во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која според првичните информации животот го...

Заев: Северна Македонија ги дели вредностите на Алијансата, а како кандидат за членство во ЕУ ги промовира европските вредности

Во годината кога одбележуваме 30 години независна држава, Република Северна Македонија како рамноправен партнер во најмоќниот безбедносен и политички сојуз – НАТО ги дели вредностите на...

Заев: Денеска се сеќаваме на херојството и им се поклонуваме на борците и на цивилното население кои се бореа за Скопје

Скопје памети многубројни закани и природни катастрофи, но градот секогаш повторно и повторно се кревал и закрепнувал и ги нижел своите победи. Победите на Скопје се...