Судот му пресуди на Николоски од ВМРО-ДПМНЕ во случајот против Заев, ама барањето за отштета е неосновано

Граѓанскиот суд – Скопје денеска делумно го усвои тужбеното барање за клевета на премиерот Зоран Заев против потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. При читање на...

Мицкоски: Оставката на Заев ја чекаме утре до 14.30 часот, потоа ќе поднесеме иницијатива за гласање недоверба на Владата

Утре, најдоцна до 14.30 часот, во Собранието ќе биде поднесена иницијативата за гласање недоверба на Владата, соопшти денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски. Пред средбата со...

Ахмети на Фејсбук: Во координација сме со партнерите од НАТО и ЕУ, ќе настапиме без емоции и еуфорија

Лидерот на ДУИ, коалициски партнер на СДСМ, Али Ахмети, порача дека комуницираат со партиите со евроатлантска определба и стратешките партнери, како и дека нема да постапуваат...

Иницијатива на ОО на СДСМ Куманово: Од утре ќе почнат да собираат потписи за Заев да остане лидер на партијата

Мартин Костовски, претседател на општинската организација на СДСМ Куманово, преку својот Фејсбук профил покренува иницијатива за Зоран Заев да остане на претседателската функција во партијата.  Како...

Заев: Во недела гласаме, излезете и потврдете ја шансата за нашата земја да продолжи напред, за никогаш да не падне под режим

Лидерот на СДСМ Зоран Заев преку видео објава ги повика граѓаните в недела да излезат да гласаат, како што вели и „да ја потврдат шансата земјава...