Татко од Вирџинија се самоуби откако го пронашол мртов својот 18-месечен син на задното седиште во автомобил како стои на сонце.

Маж се самоуби во близина на куќата во која полицијата го пронашла телото на момчето.

„Ова е ужасна трагедија по толку многу основи“, изјави началникот на полицијата во Честерфилд, Кристофер Хенсли.

Полицијата верува дека таткото отишол на работа каде поминал три часа и дека заборавил да го остави синот во градинка. Вирџинија оваа недела беше погодена од топол бран.

Семејството на момчето ја алармирало полицијата кога детето не се појавило во градинката. Полицијата ја пребарала куќата на таткото и го пронашла и неговото и телото на детето.