Денеска во 01.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека после полноќ во угостителски објект на подрачјето на Центар, Ј.П.(18) и нејзината 17-годишна другарка, двете од Скопје, биле физички нападнати од едно женско лице, кое употребило и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.