Четири лица се повредени при напад со огнено оружје во северниот дел на Лондон, а засега никој не е уапсен, соопшти денеска британската полиција.

Инцидентот се случил синоќа, а меѓу повредените има и едно дете. Засега не се соопштени повеќе детали за нападот, а истрагата е во тек.