Полицијата денеска во дебарско пресече меѓународен транспорт на дрога и заплени марихуана вредна околу 70.000 евра, дознава МИА од извори во истрагата.

Според истите извори, приведени се три лица.

Од МВР потврдуваат дека имало акција, но детали најавуваат за утре.