Македонија оставила трага и кај Инфантино: Ми се плаче поради елиминацијата на Италија

Поразот на Италија од македонската репрезентација во полуфиналето од мундијалскиот бараж, освен италијанската јавност, тешко го поднесе и претседателот на ФИФА, Џани Инфантино. „Навистина би заплакал...

Панчев: Никој не може да го спори придонесот на Пандев за Македонија, но со него губевме и од Андора

Резултатскиот подем на македонската фудбалска репрезентација во квалификациите за СП 2022 во Катар, победата над Германија, елиминацијата на Италија и мечот со Португалија, го привлекоа вниманието...

Ристовски: Португалија доминираше, но ние си заминуваме со кренати глави

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски ги искажа своите впечатоци по синоќешниот дуел со Португалија  во финалето од плејофот за пласман на Светското првенство 2022....

Трајковски: Македонија на СП е наш долгогодишен сон, се надеваме дека вечерва ќе го претвориме во јаве

Македонската фудбалска репрезентација е пред испишување на ново поглавје во своето досие – учество на Светско првенство. Предизвикот што е испречен пред неа е Португалија, европскиот...