(ВИДЕО) Квалификации СП 2018: Нова „нула“ на Македонија против Израел

Израелците вечерва триумфираа на „Филип Втори“ со 2:1, Јаховиќ промаши пенал за реми во судиското продолжение на средбата https://www.youtube.com/watch?v=sWdcPBhFUYQ Македонија го забележа вториот пораз во квалификациите...

Душан Дуда Ивковиќ: Ако немаше војна, Југославија ќе го победеше „дрим-тимот“ на САД

Ова меѓудругото го истакна трофејниот српски кошаркарски тренер во интервју за грчка телевизија   „Да не беше војната, кошаркарската репрезентација на поранешна Југославија можеше да го...