Талентираниот македонски тенисер Калин Ивановски ќе учествува на Австралија опен во јуниорска конкуренција од 22 до 29 јануари.

Македонскиот тенисер лани настапи на Вимблдон каде стигна до осминафиналето и на Ју-Ес опен каде беше елиминиран уште во првото коло од квалификациите.