Министерката за култура ги пречека Вучиќ и Абазовиќ, дел од гостите на самитот на „Отворен Балкан“

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска денеска ги пречека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, кои се дел од високите...

(ВИДЕО) Протести пред црногорската влада: Абазовиќ поднесе иницијатива за гласање недоверба на Владата а премиерот Кривокапиќ даде налог за разрешување на вицепремиерот

Политичката партија Обединета реформска акција (УРА), на црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ, денеска поднесе иницијатива за гласање недоверба на црногорската влада, што ќе се најде на дневен...

(Видео) Битиќи-Абазовиќ: Црна Гора треба да ги поддржи сите регионални иницијативи вклучително и „OPEN BALKAN“

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска престојува во посета на Црна Гора , каде низ средби со државно-владиното раководство се разговара за интензивирање на соработката...